Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. - 22. 9. Deset let Jedničky

26. 10. 2012

Na tento víkend jsme si naplánovali malé oslavy našeho oddílu. Protože je to právě deset let, co jsme začali s obnovenou činností našeho oddílu.

K oslavám jsme si vybrali klubovnu na Novém Hradci. A to hned z několika důvodů. Jedním byla blízkost lesa a také možnost pohodového přespání. Sraz jsme měli v pátek odpoledne v klubovně na Novém Hradci. Po krátkém ubytování jsme vyrazili do lesa, abychom obešli trasu zítřejšího závodu s rodiči. Trasa vedla po velkých lesních cestách, abychom se neztratili. Během cesty jsme si domluvili místa, kde budou jednotlivá stanoviště. Cesta nám trvala něco přes hodinu. Po návratu do klubovny jsme si vybalili večeře a posilnili se na další část programu. V něm na nás čekalo promítání fotek z historie oddílu a i nějaké hry.

1.jpg

Pepek si pro nás připravil Jedničkový videostop a i ostatní přispěli dalšími soutěžemi. Pak byl nejvyšší čas jít na kutě, abychom byli připraveni na další den.

Ráno nás probudil Pepek sirénou a všechny svolal na snídani. K ní jsme si dali výborné buchty od našich maminek. Pak jsme rychle připravili klubovnu pro naše rodiče. Vybalili vzpomínkové předměty a netrpělivě vyhlíželi rodiče. Ti se začali scházet na stanovený čas. Naše setkání jsme zahájili společným nástupem a předáním nádherných dortů od Sváči. Jeden obdrželi členové oddílu a druhý předalo vedení

2.jpg

Siggimu. Po slavnostním úvodu se rodiče přesunuli do klubovny, kde je čekalo malé promítání a krátká informace o činnosti oddílu. Při povídání se rodiče také dozvěděli o malém závodu, který je čeká. Rozdělili se do několiak družin a vyrazili na trasu závodu. Na trase je čekalo několik stanovišť. Lékárník je vyzpovídal z historie oddílu, u Pepka vázali různé

3.jpg

uzle, Terezka s Nšoči chtěli znát odpověď na zašifrované dopisy, Kaťák provozoval vitruální sběrnu, kde se třídil odpad a u Sváči si vyzkoušeli zdravovědu a první pomoc. Poslední úkol byl v klubovně, kde se stavěl stan. Po absolvování trasy se všichni účastníci občerstvili opečeným buřtem. Ještě před vyhlášením výsledků si rodiče mohli vyzkoušet malou vázanou stavbu. A byl tu závěr. Vyhlásili jsme výsledky našeho snažení a na úplný závěr jsme udělali společnou fotku a rozloučili se oddílovým pokřikem.

4.jpg