Jdi na obsah Jdi na menu
 


4.6. Vyprava s rodici

29. 6. 2011

I v letošním roce jsme se vydali na společnou výpravu s našimi rodiči. Cílem letošní výpravy byla zřícenina hradu Litice. Programem celé výpravy se jako červená nit procházel příběh o loupeživém rytíři. První úkol na nás všechny čekal již ve vlaku. Rozdělili jsme se do několika družin a každá dostala rozstříhanou zprávu. Úkolem bylo zprávu složit a zapamatovat si důležité

 

 

litice11.jpg

informace z dopisu. S největší vervou se do skládání vrhli rodiče. A byli to oni, kdo znal asi nejlépe odpovědi na všechny otázky.

 

Po vystoupení z vlaku na nádraží v Litici jsme výpravu zahájili tradičním oddílovým rituálem, oddílovým pokřikem a krátkou informací o dnešní výpravě. Po zahájení jsme se vydali po červené turistické značce na Litici. Pod hradem jsme vyzkoušeli naši obratnost na obrubníku. Museli jsme se srovnat podle roku narození, ale při tom jsme nesměli slézt z obrubníku.

 

litice1.jpg

O různé akrobatické kreace nebyla nouze. U dřevěné zvoničky pod hradem jsme se dozvěděli, že musíme předat hradnímu pánu důležitou depeši. Rozdělili jsme si trasu na několik úseků a na povel vyběhli první poslové se zprávou. Ti zprávu předali dalším a tak dále až na hrad, kde poslední zprávu zapsali na papír.

 

Na hradním nádvoří jsme si všichni museli chvíli odpočinout a nabrat síly na další cestu. Ta nás vedla dále po červené směrem na Potštejn. Cestou jsme pokračovali v dalších soutěžích.

 

litice3.jpg

 

Vyzkoušeli jsme jak se vážou uzly, odhadli jsme vzdálenost a pochodovali podle busoly. Na okraji Brné jsme objevili krásnou louku, kde jsme si zahráli rodiče proti dětem freesbee. Po velké bitvě nakonec rodiče těsně zvítězili. Po malém odpočinku jsme pokračovali do Potštejna. Ale místo na hrad jsme se vydali do místní cukrárny na zmrzlinu. Pak už nás jen čekala cesta na nádraží. Chvilku před příjezdem vlaku jsme využili k vyhodnocení a ukončení dnešní výpravy.

 

litice4.jpg