Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mikulasska vychazka na Plachtu

12. 12. 2010

V pátek 3.12. jsme se měli vydat na Mikulášskou vycházku na Plachtu. Ale asi to bylo mrazivé počasí, které odradilo většinu oddílu od této akce. Dlouze jsme vyhlíželi zda přijde ještě někdo další, ale kromě Kačera a Radima nikdo nepřišel. Siggi chtěl celou akci zrušit, ale ostatní kteří přišli ho přehlasovali a tak se akce nakonec uskutečnila. Byla to spíše taková roverská akce, protože se ji zúčastnili Lékárník, Světluška, Kačka, Melmen, Pepek, Sváča, Kačer, Radim a Siggi.

img_2797.jpg

Vydali jsme se mrazivým podvečerem směr Plachta. Už na sídlišti jsme se snažili přenést oheň přes mostek do pekla, ale vítr byl silnější. A tak nám svíčky stále zhasínaly. Nakonec jsme pokus se svíčkami vzdali a pokračovali dále se svíčkami v kapse. Kousek za panelkou jsme uspořádali první větší koulovačku. Nebyl snad nikdo, kdo by se nevyválel ve sněhu. Protože nám začali být trošku zima pokračovali jsme dále směr Plachta. Cesta byla značně rozježděna od tanků, které zde zlepšovaly životní prostředí pro místní hmyz. Nětší hlau aštěstí bylo nasněženo a trochu i přimrzlo tak se rozjeté cesty dali v pohodě projít. NA Plachtě každý vyfasoval po dvou prskavkách. Zkoušeli jsme vytvářet různé obrazce, které pak Pepek fotil.

img_2805.jpg

Prskavky byly moc krátké a tak jsme měli brzy vyprskáno a pokračovali jsme za svitu měsíce dále. Další naše zastávka byla na větším prostranství, kde jsme si vyzkoušeli čertovskou honičku. Honil vždy ten, kdo měl ma hlavě čertovské vlasy. Kdo měl trošku větší hlavu měl smůlu, protože mu paruka neustále padala. Opět pěkně vyválení od sněhu nabrali pomalu kurs zpět do klubovny. Cestou nás ještě zastihla čertovská smůla. Všichni jsme se tak nějak přilepili ke stromu. A vžiy jeden z nás se pokoušel ostatní odtrhnout od stromu. Nikomu se nepodařilo odtrhnout více jak jednoho či dva nešťastníky. Ale mráz byl asi nejsilnější a všechny nás nakonec od stromu dostal. A my jsme se rychle vraceli do tepla klubovny. Tam na nás čekala malá nadílka od Mikuláše. Každý jsme dostali mandarinku, sušenku a nějaké žele. Protože nám zbývala ještě chvilka do konce zahráli jsme si ještě několik her. A pak jsme se rozešli domů.

img_2794.jpg