Jdi na obsah Jdi na menu
 


Návštěva Českého rozhlasu Hradec Králové

8. 2. 2012

Místo útrní schůzky 7.2. se celý náš oddíl sešel chvíli po šesté hodině večer před budovou rozhlasu v Hradci Králové. Čekala nás schůzka v rozhlase a natáčení pořadu Domino. Ve vrátnici si nás vyzvedl redaktor Zdeněk Novák. Přešli jsme z vrátnice do druhého patra, kde jsme se rozasadili do pohodlných sedaček. Pan redaktor nám něco krátce řekl o rozhlase a pak nás pozval do prostor, kde se připravují zprávy na vysílání. Společně s dětmi pak připravil jeden program do zítřejšího vysílání. Čas pomalu plynul a blížila se sedmá večerní a s ní i hlavní část naší návštěvy živé vysíláni v Dominu. Ještě před tím, než jsme se usadili ve studiu jsme si prohlédli pracoviště, kde dochází k odbavení vysílání a jeho odeslání do éteru.

img_5547.jpg

A pak už nás čekalo studio. K mikrofonům zasedli Světluška, Eliška, Stopař, Večerníček, Miska a Siggi. Pan redaktor nám řekl ještě několik zásad jak se chovat ve studiu. To už pomalu pohádka na dobrou noc a rozvítilo se červené světlo, neklamná známka živého vysílání.

img_5564.jpg

Na úvod jsme zakřičeli společně náš oddílový pokřik. Pak se ujal slova pan redaktor, který se nás ptal na různé věci. Co děláme na schůzkách, jestli jezdíme na tábory apod. Hodinka vysílání utekla jako voda. Spadla z nás všech tréma a byli jsme rádi, že je to za námi. Alespoň na Siggim bylo vidět, že je rád, že to má za s sebou.

Děkujeme panu Marečkovi za domluvení této schůzky protože jsme si ji všichni užili a nakoukli i pod pokličku zajímavé práce v rádiu.

img_5599.jpg