Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní robinsonáda v Krkonoších

25. 10. 2010

I letos v říjnu jsme se vydali na další podzimní robinsonádu. Tentokrát se naším cílem stala chata Junák ve Velké Úpě.Tato akce byla přípravou na velké světové setkání skautů ve Švédsku, kterého se zúčastní naši nejstarší.

Po příjezdu a ubytování jsme si zahráli nějaké hry a zazpívali známé písničky z tábora. A šli jsme na kutě. Druhý den jsme se vydali na celodenní vycházku na Černohorské rašeliniště. Škoda jen, že nám nepřálo úplně počasí a tak se nám výhledy na hřebeny hor zůstaly skryty v mracích. Cestou zpět jsme předvedli na "Václaváku" dalším turistům kankán. Ne, že bychom chtěli tančit, ale k tanci nás donutila zima. Na chalupu jsme došli, když se začalo pomalu stmívat. Večer nás navštívil p. Skalka z KRNAPu, který měl moc zajímavou přednášku o Krkonoších.

V neděli nás opět přivítalo sluníčko. A tak jsme se hned vydali na Portášky, kde probíhaly závody horských kol. Chvíli jsme okukovali trať a pak jsme se vydali zpět na chalupu, kde nás měl čekat oběd. Ale protože vše ještě nebylo uvařeno tak jsme se rozhodli, že se vydáme ještě na Sněžku. No spíše na kráznou vyhlídku na ni. Zde jsme si udělali i pamětní fotku, která nám vyšla v MF Dnes(20.10.2010). Po návratu ze Sněžky byl již oběd hotov a my se mohli pustit do výborné čočkové polévky. Pak jsme uklidili chatu a vydali se na cestu domů.

 

Tato akce proběhla za podpory města Hradec Králové.

Obrazek