Jdi na obsah Jdi na menu
 


Robinsonada v Jicine 21. - 23.10.11

8. 11. 2011

 

Sešli jsme se na nádraží o půl páté. Byli jsme zde já (Taterka/ Tatarka), Siggi, Lékárník, Sváča, Sára, Melmen, Anežka, Beruška (Anička), Klíště, Amazonka, Kačer, Stopař s Vojtou, Číča(Anička), Eliška, Myška, Vodník, Ježek, Čertík, Vanda, Jašík. Chvíli po páté jsme vyjeli z Hradce. Vlak se trochu zdržel v nějaké obci, takže měl trochu zpoždění, ale to se dalo přežít. 

 

Po výstupu z vlaku šly Sváča, Melmen, Anežka a Sára nakoupit a my zatím hráli různé hry. Po skončení her jsme směřovali ke klubovně, ke které jsme zdárně trefili. Navečeřeli jsme se a šli na kutě. Před tím však Číča získala svoji přezdívku(myslím, že Melmen netušila, že už tuto přezdívku má náš náčelní).Stalo se to tak, že Melmen při pohledu na Číču prohlásila: „Jé, ty jsi roztomilá. Já ti budu říkat Číčo. Budeš na to slyšet? Nebo jak ti mám říkat?"

100_1724.jpg

 

 Druhý den nás čekal výlet do Prachovských skal.  Zde stojí za zmínku především bota našeho Klíštěte. Ta se totiž asi po kilometru rozpadla, a tak ji Siggi svázal prošlými obvazy, které měla Sváča v lékárničce. A pak ji celou cestu svazovali, myslím "botu", ne Klíště (kdykoliv se obvazy ošoupaly). Přezdívka Aničky, která chodí na schůzky ve středu, vznikla díky jednomu druhu trávy. Ten si Beruška dala jako tykadla a přezdívka byla na světě. Moje přezdívka vznikla při mazání chlebů. Pár členů výpravy si mazalo chleba paštikou a já jim držela plechovku. Tak jsem si trochu postěžovala:“No jo, k čemu jinému jsem než k držení. K čemu ta Terka je." Ale očividně mi bylo špatně rozumět, protože vznikly hned dvě verze mé přezdívky. První mají na svědomí pravděpodobně Siggi a Sára. Zní Taterka. Tu druhou slyšela Amazonka a tato verze se od předchozí liší pouze o jednu samohlásku: Tatarka. Večer přijel Pepek a přivezl s sebou dýně. Každý si mohl vydlabat jednu dýni a někteří stihli i dvě. Tyto dýně měly představovat olympijské pochodně. Také jsme si měly ve družinách secvičit scénky. Ty měly něco říct o olympiádách ve Starém Řecku.  Nám pomohl Lékárník, takže to bylo docela dobré. Spolu s Amazonkou totiž vymýšleli jména atletů jako například Diskoboj, Diskohoboj, Běhoboj a jiné.

dsc00218.jpg

 

V neděli jsme zdolali Zebín. To je takový strmý kopec poblíž Jičína. Lezlo se na něj velmi špatně, ale ten rozhled stál za to. Ale vážně si nemyslím, že bychom si to v nejbližší době zopakovali. Někteří vedoucí provozovali sprint z kopce. Nezávodili, takže se nejspíš nedozvíme, kdo vyhrál. Potom jsme šli k jakýmsi schodům, kde se naopak závodilo.

 

p1050654.jpg

 

Závod spočíval v tom, že jsme museli vyběhnout do schodů a seběhnout. Celkově nejrychlejším běžcem do schodů se stal Lékárník, v kategorii dětí svedli souboj Kačer a Beruška. Nakonec vyhrál o půl schodu Kačer. Potom jsme se vrátili do klubovny a začali uklízet. Když byla po obědě chata uklizená, šli jsme na vlak a pak hurá domů.   

p1050677.jpg