Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svojsikovy zavody - Mise Butterfly

16. 5. 2011

V sobotu 14.5. se uskutečnil další ročník Svojsíkových závodů. Tentokrát se jejich námětem byl boj s teroristy, kteří se snaží vyrábět biologické zbraně. Jednotlivé družiny měly za úkol zjistit co nejvíce informací a těchto aktivitách. Další novinkou bylo, že se závody konaly na kolech.

Sraz všech soutěžnách hlídek byl o půl deváté na loděnici. Za náš oddíl se závodu zúčastnila míchaná družina Veverek a Káňat ve složení Terezka, Simča, Amazonka, Miska a Večerníček. A i do názvu si dala "Míchaná vajíčka". Po kontrole výbavy všech zúčastněných hlídek, po převážení požadovaných surovin svolal všechny týmy agent No name. Ten informoval všechny hlídky o nutnosti vypátrat tajné základny na výrobu biologických zbraní. Po jeho krátkém proslovu si slovo vzal agent Tonny, který všem hlídkám vysvětlil další podrobnosti jejich úkolu. Pak se již dali všechny hlídky do luštění tajné zprávy. Po vyluštění doběhli ke svým jízdním kolům, které byla v mezičase "apgrejdována". S agentem převaděčem každý absolvoval menší test dopravních předpisů a po jeho splnění se hlídka mohla vydat do tábora Zero na vzdáleném ostrově. Cesta do tábora vedla po hrázi Orlice kolem loděnice, přes Malšovu Lhotu ke Stříbrňáku. Odtud pak po žluté značce k Výskytu a dále na Hradečnici. Kousek za stoupáním byl již výsadkový tábor. Zde všechny očekával agent Kuba, který rozdával další instrukce. Každá z hlídek obdržela mapu se zakreslenými stanovišti. Mezi nimi nechybělo ani stanoviště pro vaření. Dále týmy obdrželi časové instrukce o času vaření a návratu zpět do tohoto kempu. Pak už záleželo na každém z týmu jaký postup zvolí.Do tohoto kempu však už nedojela Simča, která měla nějaké zdravotní komplikace. A i Miska měl problém. Pod posledním stoupáním zařadil na lepší převod, ale jeho přehazovačka to nevydržela. A tak poslední metry dojel na kole, které mu zapůjčila sestřička z jejich doprovodu. Na kempu bylo Miskovo kolo získalo další Upgrade a on mohl pokračovat v závodu.

Cestou na hlídky čekalo stanoviště se stavbou vlajkového stožáru, první pomoc, doprava materiálu přes propast, třídění odpadů a další. Místem pro vaření se staly dva altánky. Jeden na Olšině a druhý kousek za panelkou. Družiny měli za úkol v daném čase rozdělat oheň, uvést vodu do varu a uvařit si oběd dle napsaného postupu. K obědu vařily kuskus ochucený hráškem a kukuřicí. Po obědě měla každá družina i malý polední klid, před tím než se pustí do další mise. Ve stanovený čas se opět všechny týmy sešly v základním táboře. Zde obdržely od agenta Kuby žhavou informaci o pohybu teroristů. Družiny měly za úkol tyto informace ověřit. Zde došlo k menšímu zádrhelu, kdy se jednotlivé družiny začaly štosovat u jednoho ze stanovišť. Ale čas stanovený na splnění úkolu se velice rychle krátil a tak se několika družinám nepodařilo úkol splnit. Mezi nimi byla i naše. Nedalo se nic dělat. Museli jsme se vrátit zpět. Z kempu jsme pod vedením Siggiho dojeli zpět na loděnici, kde jsme čekali na výsledky. Ve své kategorii skončila naše hlídka na čtvrtém místě. Ale musíme všem poděkovat za vzornou reprezentaci našeho oddílu a za to, že celý tým zvládnul nástrahy celé mise. Vždyť byly jedni z nejmladších účastníků celého závodu.