Jdi na obsah Jdi na menu
 


Letní tábor 2018

Letní tábor 2018

Na letošní tábor jsme se vydali do malebného kraje nedaleko Dvora Králové. Přesněji na tábořiště skautů z Hostinného, které se nachází nedaleko Nemojova. Tématem letošního tábora byl osud našich letců za druhé světové války v jednotkách RAF. Společně jsme zažívali v rámci našich her podobné osudy jako naši letci. Nejprve nás čekal útěk ze Sudet. Při této etapě si každý musel za určitý čas zabalit vše potřebné. Zajímavé bylo, že náš tábor se konal na území bývalých Sudet, jak jsme se dozvěděli od místního hajného. Po úspěšném opuštění republiky jsme se ocitli ve Francii. Zde si pro nás Klíště připravilo hru, která spočívala ve vaření večeře na ohništích.  Každá z družin dostala potřebné suroviny, kotlík a měla za úkol uvařit bramborovou polévku. Všem družinám se i přes nepřízeň počasí polévku podařilo uvařit. Abychom byli připraveni k boji s nepřítelem, čekal nás vojenský výcvik pod vedením Šerpy. Ten si pro nás připravil několik zastávek, kde jsme museli plnit různé úkoly. Tak třeba museli jsme uběhnout určenou vzdálenost se zátěží, zkoušeli jsme první pomoc, stříleli jsme poslepu a další. Takto vycvičeni jsme mohli pokročit dále. Čekala nás se Žabkou výuka angličtiny. Takže ani o prázdninách jsme nezapomněli na zopakování anglického jazyka. Náš výcvik byl u konce a čekala nás první letecká bitva o anglické města pod velením Gůgla. První letecké bitvy dopadly dobře, ale při další misi jsme byli sestřeleni a museli hledat pomoc u místního odboje. Zapojili jsme se do místního odboje a čekala nás bitva o Prahu. Protože se nám podařilo Prahu zachránit byli jsme na závěr naší hry pozváni na Pražský hrad k panu prezidentu. Ten naše snažení ocenil předáním vysokých státních vyznamenání za statečnost.

Ale nejen táborovou hrou byl naplněn táborový čas. Naši skaut měli možnost vyzkoušet své znalosti první pomoci při simulované dopravní nehodě auta. museli poskytnout první pomoc zraněným a zavolat záchranku. Mladší si zase v táboře povídali o tom jak pomoci s Balůem, který pro nás celou tuto show připravil.

Protože jsme byli kousek od Dvora navštívili jsme i místní ZOO, kde nám Slimák s Pepkem domluvili krátký program. Také jsme po družinách pátrali po safari, abychom pomohli zachránit ohrožená zvířata.

Na závěr tábora jsme se vydali na pozorování zatmění Měsíce. Při něm nám nepřálo moc počasí a tak jsme Měsíc viděli částečně zahalený v mracích.

Čtrnáct dnů tábora nám uteklo jako voda a tak byl čas se rozloučit s tábořištěm a vydat se domů. Zde musíme poděkovat všem, kteří nás s letošním táborem pomohli. Hlavně rodičům Básníka za zajištění brambor a zeleniny na celý tábor, mamce Čelovky za repelenty a náplasti, mamce Vojty za pomoc s dovybavením táborové lékárny. A hlavně všem Hraničářům za přípravu letošní hry a dospělím za pomoc s vedením tábora.